Gulp با Grunt چه تفاوتی داره؟

آواتار کاربر سایت
Gulp با Grunt چه تفاوتی داره؟
توسط   کاربر سایت   ۲۴۰۴ روز قبل
من document هر دوی این ابزارها رو مطالعه کردم و به نتایجی هم رسیدم اما برای انتخاب کنترلر هنوز مردد هستم به نظر شما کدوم ابزار برای طراحی سایت مناسب تر هست؟
آواتار سحر ابراهیمی
توسط   سحر ابراهیمی   ۲۴۰۴ روز قبل

سلام و روز بخیر

زمانی که اقدام به طراحی سایت می نمایید در مقیاس کوچک و در واقع به صورت فریلنسر سرعت به نسبت سایر ویژگی ها از اهمیت چندانی برخوردار نیست . چرا که شما صفی از کارها ندارید و مسلما پس از اتمام یک پروژه که خودتان با فراغ بال برای آن زمانبندی کرده اید پروژه بعدی را آغاز خواهید نمودید اما زمانی که انجام پروژه های نرم افزاری را به شکل تجاری انجام می دهید همواره صفی از کارها در انتظار شما بوده و شما پیش از پایان یک کار task کار بعدی را دریافت خواهید نمود این امر باعث می شود که زمانبندی فشرده تری داشته باشید و شاید حداکثر زمانی که بتوانید برای چیدمان یک سایت صرف کنید سه روز کاری با همه وقفه های میانی باشد.

در شرایطی که مطرح شد استفاده از ابزارهایی که موجب افزایش سرعت عملکرد شود از اهمیت زیادی برخوردار است. ابزار ها می تواند از IDE مناسب تا کنترلر ها گسترده باشد.در زمینه انجام پروژه های وب با ورود Grunt انقلابی ایجاد شد، به طوری که شما می توانستید کارهایی را به سیستم بسپارید تا به صورت خودکار آن ها را به بهترین و مطمئن ترین شکل انجام دهد.تا کنون پلاگین های زیادی توسط افراد مختلف برای آن نوشته شده است و همینطور نیز ادامه دارد.

Gulp نیز ابزاری مانند Grunt است که تفاوت هایی دارد.

تفاوت ها :

1- اسکریپت Grunt از قدمت بیشتری برخوردار هست در حالی که Gulp نسبت به Grunt ابزاری نو ظهور می باشد.

2- با توجه به قدمت Grunt افزونه های Grunt بسیار بیشتر از Gulp می باشد.

3- Gulp کارها را بسیار سریعتر انجام می دهد و این زمان حتی اگر کمتر از یک ثانیه باشد تاثیر زیادی در توسعه یک پروژه بزرگ دارد.

4- نوشتن فایل تنظیمات و روندها در Gulp ساده تر از Grunt است.

من شخصا از Grunt استفاده نکردم اما با مطالعه سایت های بسیار برای انتخاب ابزار و همچنان مشورت با کسانی که از هر دو بهره برده اند تصمیم به استفاده از Gulp گرفتم.Gulp مبتنی بر NodeJS است  به همین منظور برای نصب ابتدا باید NodeJS را بر روی سیستم خود نصب کنید.