تیکت، مفید یا اعصاب خرد کن!

آواتار علی میرزایی
تیکت، مفید یا اعصاب خرد کن!
توسط   علی میرزایی   ۴۹۹۸ روز قبل

درود؛

نظر به اینکه اینجانب به طور روزانه و سه نوبت در روز در حال ارسال تیکت به علت مشکلات عجیب و غریبی هستم که نمیدانم چرا رخ میدهند...

و از آنجایی که دوستانی که همین وضع رو دارند هم سراغ دارم، پیشنهاد میکنم زمان پاسخ گویی به سیستم تیکت ها آن هم برای شرکت به این معروفی و مثلا معتبری، آن هم در جامعه ای که با خرید یک کارت اینترنت از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار میشوید! اگر 24 ساعته نیست، حداقل بیشتر از ساعت 3 بعد از ظهر باشد!

میانگین زمان پاسخگویی 1 ساعته برای این همه مشکلی که مرحله به مرحله به آن برخورد میکنیم (با درست شدن یکی به مشکل بعدی برمیخوریم!) خیلی آمار بدی است.

با سپاس

آواتار شیما دهباشی
توسط   شیما دهباشی   ۴۹۳۳ روز قبل

چند مساله را مد نظر قرار دهید :

- مساله ای وجود دارد تحت عنوان اولویت تیکت . برحسب اولویت تیکت و سرویس آن زمان پاسخگویی به تیکت  متفاوت است. دسته بندی به صورت زیر وجود دارد :

تیکت با اولویت بسیار بالا : مشکلی که کاربر قادربه استفاده از سرویس به هیچ عنوان نیست یا نرم افزاری برروی سرور یا سرور مجازی خود نصب کرد ه است که سرویس را به طور کامل مختل کرده است ، دیتای کاربر به دلایل متفاوت در معرض خطر قرار گرفته است و برای رفع مشکل احتیاج به پشتیبانی مستقیم در کمترین زمان ممکن دارد و کاربر خود موفق نشده است مساله را برطرف کند.

تیکت با اولویت بالا : کاربر نمی تواند از بخشی از سرویس خود استفاده کند و باید پشتیبانی مشکل را بررسی و رفع کند.

تیکت با اولویت معمولی : کاربر می تواند از سرویس خود به طور کامل استفاده کند اما دارای مشکلاتی در سرویس دهی است که بهتر است رفع گردد. در این مورد کاربر قادر است با ارائه راهکار مشکل را برطرف نماید.

تیکت با اولویت کم : مشکلی در سرویس وجود ندارد و کاربر برای تغییرات در اطلاعات شناسه کاربری ، پیگیری موارد اطلاع داده شده  و... اقدام به ارسال تیکت می نماید.

موارد فوق از سوی کاربر تعیین می گردد و زمان پاسخگویی  در حدود 15 الی 2 ساعت را بر می گیرد .

مهمتر از همه مساله ارائه  آمار است. اساسا بر مبنای زمان پشتیبانی از ساعت 8 الی 5 بعداز ظهر می باشد و بیان کردن این مطب که ساعات پشتیبانی 3 بعدازظهر است از لحاظ آماری صحیح نیست.

در هر حال باید این مطلب را پذیرفت که هر گله و یا شکایتی - چه از طریق تالار گفتگوی رادکام و جه ارسال تیکت - سبب دقت بیشتر جهت رفع مشکل شده و خواهد شد . به همین دلیل از اینکه زمان خود را جهت ارسال این مطلب نمودید سپاسگزاریم.