نحوه سفارش و ثبت دامنه ای که قبلاً از طریق شرکت دیگری ثبت شده

آواتار محمد ارفع الرفیعی
نحوه سفارش و ثبت دامنه ای که قبلاً از طریق شرکت دیگری ثبت شده
توسط   محمد ارفع الرفیعی   ۵۱۵۳ روز قبل
با سلام و تشکر از زحمات تیم فنی و پشتیبانی شرکت رادکام من یک سال پیش دامنه ای را با پسوند com. از طریق یکی از شرکتهای داخلی که خدمات دامنه و میزبانی دارند ، سفارش داده ام تاریخ اعتبار آن در 1388/12/3 منقضی شده است. حالا قصد دارم برای تمدید این دامنه از شرکت شما اسفاده کنم لطفاً من را در این مورد راهنمایی کنید. در ضمن بفرمائید برای دامنه هایی که هنوز تاریخ اعتبار آنها به اتمام نرسیده و از طریق شرکت دیگری سفارش داده شده و قصد انتقال آن به شرکت شما را دارم ، بایستی چگونه عمل کنم؟
آواتار علی صلح میرازیی
توسط   علی صلح میرازیی   ۵۱۴۹ روز قبل

با سلام
با عرض تبریک سال جدید
معمولاً امکان انتقال دامنه هایی که منقضی شده است وجود ندارد. برای اطمینان از این موضوع باید به توضیحات شرکت ثبت کننده دامنه ( مانند OnlineNIC، Tucows و ...) مراجعه کنید.

به طور کل مراحل انتقال دامنه به شرح زیر است:

باید وارد کنترل پنل دامنه شد و کارهای زیر را انجام داد:
دامنه را در وضعیت Unlock قرار دارد.
کد انتقال (Authorization Code) را بدست آورد.
مطمئن شد که ایمیل Admin دامنه یک ایمیل فعال و معتبر است.

وارد سایت رادکام شوید.
به کمک
خرید دامنه و هاست یک سفارش برای دامنه ثبت کنید.
هنگام ثبت سفارش، گزینه انتقال دامنه را انتخاب کنید.

پس از پرداخت هزینه سفارش، سفارش شما انجام خواهد شد.
( هزینه انتقال دامنه، معادل ثبت دامنه به مدت یک سال است. دامنه پس از انتقال به طور خودکار به مدت یک سال نیز تمدید می شود.)

پس از انجام سفارش و ارسال درخواست انتقال دامنه، یک ایمیل برای Admin دامنه ارسال خواهد شد.
Admin دامنه پس از موافقت با انتقال دامنه، باید کد انتقال را وارد کند.

پس از موفقیت آمیز بودن این مرحله، در حدود 10 روز کاری طول می کشد تا انتقال دامنه به طور کامل انجام شود.

- حداقل باید 60 روز از زمان ثبت دامنه یا آخرین انتقال دامنه گذشته باشد تا امکان انتقال دامنه وجود داشته باشد.
- اگر شرکت قبلی نیز دامنه را توسط Tucows ثبت کرده باشد، مدت زمان انتقال دامنه سریعتر است.
- Tucows اجازه انتقال دامنه های منقضی شده را می دهد به شرطی که کمتر 40 روز از انقضاء آنها گذشته باشد.
- برای اطلاعات بیشتر به صفحه
پرسش های متداول مراجعه کنید.

موفق باشید.