چرا نمیتونم ساب دمین بسازم؟

آواتار هادی قاسم زاده
چرا نمیتونم ساب دمین بسازم؟
توسط   هادی قاسم زاده   ۵۵۵۴ روز قبل
سلام، من فضا روی میزبانی لینوکس دارم. توی کنترل پنل پلسک که میرم ساب دمین میسازم. اما بعدا با ftp فایل آپلود میکنم نمیتونم از اون آدرسی که ساختم دریافتشون کنم و browser پیغام میده که اصلا چنین آدرسی وجود نداره. چرا؟؟
آواتار مونا پورجعفری
توسط   مونا پورجعفری   ۵۵۵۳ روز قبل

سلام

سروری که هاست شما بر روی آن قرار دارد دارای دو IP می باشد یکی Private IP و دیگری Public IP است. ساب دامین مربوطه به  private ipاشاره می کند . زمانی که با استفاده از پلسک دامنه ای به سرور اضافه می شود و یا شما ساب دامینی به دامین خود اضافه می کنید پلسک به طور خودکار Private IP سرور را در dns شما ست می کند . بنابراین در بخش DNS setting دامنه امکان restore defaults قرار داده شده است تا مقادیر با مقادیر پیش فرض تعیین شده از سوی رادکام  جایگزین گردند.  پس از اعمال تغییرات zone file مربوط به دامنه شما نباید دارای رکوردی باشد که به Private IP سرور اشاره کند زیرا که این IP تنها در شبکه داخلی که سرور در آن قرار دارد (پیش از آنکه فایروال Private IP را به Public IP تبدیل کند ) و شما از طریق اینترنت نمی توانید هاستی با IP private را ملاحظه نمایید.
شما باید برای پشتیبانی تیکت بگذارید تا دسترسیDns Zone Management را برروی هاست شما فعال کنند سپس وارد قسمت dns setting شده و روی subdomain مربوطه کلیک کرده و ip آن را به public ip تغییر دهید.پس از آن،مجددا وارد dns setting شده و وارد SOA record شوید و TTL را از 1 روز به 1 ساعت تغییر دهید تا پس از 1 ساعت،قادر به مشاهده subdomain باشید.

موفق باشید.

آواتار هادی قاسم زاده
توسط   هادی قاسم زاده   ۵۵۵۳ روز قبل
مرسی       
آواتار هادی قاسم زاده
توسط   هادی قاسم زاده   ۵۵۴۸ روز قبل
ببخشید من یه dns setting  چطوری میتونم دسترسی پیدا کنم؟ تیکت گذاشتم برام فعالش کردن. اما تو کنترل پنل پلسکم چیزی به اسم dns  اضافه نشده! چرا؟
آواتار مونا پورجعفری
توسط   مونا پورجعفری   ۵۵۴۶ روز قبل

سلام
اگر توجه کنید،در پنل هاست شما،در Home ،در Domain Administrator ،در قسمت Permission ،دسترسی DNS Zone Management ،برای شما yes شده است و این یعنی این دسترسی برای شما فعال شده است.با فعال شدن این گزینه،قرار نیست چیزی به اسم dns اضافه شود،بلکه آیکونی به نام DNS Settings در پنل هاست وجود دارد که شما باید روی این آیکن کلیک کنی که وارد قسمتی می شوی که تنظمیات dns قرار دارد.از این قسمت،روی ساب دومین مربوطه کلیک کن و روبروی Enter Ip Address ،آدرس Public IP سرور را به جای Ip فعلی وارد کرده و ok می کنی.سپس در همان قسمت Dns Settings ،گزینه Update را کلیک می کنی.همین!
راستی:TTL را از قسمت SOA Record از 1 روز به 1 ساعت تغییر بده تا تغییرات سریعتر اعمال شود.

موفق باشی.

آواتار هادی قاسم زاده
توسط   هادی قاسم زاده   ۵۵۴۳ روز قبل
مرسی، راهش انداختم.