میزبانی Intraweb

آواتار مجید ظریف
میزبانی Intraweb
توسط   مجید ظریف   ۳۰۵۱ روز قبل
با سلام
چند سالی هست که بنده با تکنولوژی Intraweb آشنا شدم. اگر برنامه نویس دلفی باشید و بخواهید یک وب اپلیکیشن طراحی و اجرا کنید شاید بهترین و پیشرفته ترین ابزار برای این کار Intraweb باشد . ولی متاسفانه شرکت های ارائه خدمات هاستینگ در ایران هنوز با این تکنولوژی آشنا نیستند و معمولا پس از پرس و جو متقاضیان را به اجاره سرور اختصاصی راهنمایی میکنند. کاملا واضح است که تمام کارفرمایان و به تبع آن برنامه نویسان امکان صرف هزینه برای اجاره هاست اختصاصی را ندارند.
از این رو یا منصرف شده و یا مجبورند خود را با زبان برنامه نویسی دیگری سازگار کنند که آن هم برای یک برنامه نویس مستلزم صرف زمان و هزینه زیادی است . همچنین برنامه نویسان بدلیل وجود این نقص در بازار هاستینگ از تولید نرم افزار های مبتنی بر اینتراوب محروم می شوند. بنده در گفتگو با دلفی کاران به این نتیجه رسیدم که عموما با این مشکل روبرو شده اند و از شنیدن پاسخ هایی که در زیر چند نمونه از آنها را ذکر خواهم کرد لقای کار با اینتراوب را به عطایش بخشیده اند.
یک برنامه نویس دلفی در جامعه برنامه نویسان امروز ایران یک فرد خاص محسوب می شود زیرا به او میگویند :
- دلفی دیگر مرده است
- دلفی فقط برای نرم افزار های تحت ویندوز و مبتنی بر بانک های اطلاعاتی مفید است
- باید برای پیشرفت به دات نت مهاجرت کنید
- بازار کار موجود برای دلفی کاران محدود است
و ....
پاسخ هایی از این دست عموما باعث دلسردی این قشر از برنامه نویسان شده است . لازم به توضیح نیست که تمام این گفته از روی کم سوادی و عدم اطلاعات بروز گوینده آن است. متاسفانه در این مجال فرصت پاسخ گویی به این حرف ها را ندارم و میدانم حوصله خواننده هم ظرفیت این بحث ها را ندارد. هر کس خواست میتواند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی های جدید که توسط شرکت embarcadero ارائه میشود به سایت آن مراجعه کند.
قصد بنده از باز کردن این بحث در این تالار این بود که از مدیر محترم رادکام خواهش کنم در صورت امکان سرور هایی را برای پشتیبانی از اینتراوب راه اندازی کند.
با راه اندازی این خدمات رادکام اولین ارائه دهنده این نوع خدمات در ایران خواهد بود و مطمئنم بازار خوبی را پیش روی خود خواهد دید.
خودم از جمله کسانی هستم که بسیار مشتاق دریافت این خدمات هستم و مطمئنم افرادی مثل من در ایران کم نیستند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این تکنولوژی شما را به آدرس های زیر راهنمایی میکنم:

http://atozed.com/IntraWeb/index.EN.aspx
http://docs.atozed.com/docs.dll/deployment/ASPX%20Deployment.html

آواتار محمود بابایی
توسط   محمود بابایی   ۲۵۶۱ روز قبل

سلام

میشه راهنمایی کنید برای اینکه برنامه اینتراوبی را توی هاست بزاریم باید چکار کنیم؟

ممنون